HİZMET KOŞULLARI
 
MADDE 1  Taraflar

1,1 SATICI
Ünvanı:Raket Spor Malzemeleri Organizasyon Eğitim İnşaat Tarım Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ
Adresi: Öğretmenevleri Mah. 17.Cad. Ada Partmanı, No:13/1  KONYAALTI/ ANTALYA
7340853813 ANTALYA KURUMLAR
 TeL:0242 229 19 89

1,2 ALICI
Alıcı ve bilgileri sipariş formunda yer aldığı gibidir.

MADDE 2 - KONU 
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait internet sitesinden elektronik ortamda verdiği siparişin Fatura detayında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4.077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - Sözleşme KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka / Modeli, Rengi, Satış Bedeli sipariş formunda belirtildiği gibidir. 
Ödeme Şekli, Fatura ve Teslimat Adresi İrsaliye / İrsaliyeli Fatura / Fatura formunda belirtildiği gibidir.

MADDE 4 - Genel Hükümler
4.1 - ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata iliþkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. RAKETSPOR.com.tr 'dan kredi kartı (VISA, MasterCard), Banka Havalesi, kapıda nakit ödeme ile alışveriş yapılabilir. Üç işgünü içinde Havalesi yapılmayan Siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma Zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin veya posta çeki ödemesinin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andir. Kapıda nakit ödemelerde ise siparişin verildiği tarih esas alınır. Bu maddede belirtilmeyen ödeme yöntemleri kesinlikle kabul edilmez.
4.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koŞulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa teslim edilir.
4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi / kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi / kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. 
4.4 - PROPOİNTSPORTS.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdigi şekilde irsaliyeli Fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dahil YTL olarak ifade edilmiştir. Kargo ücreti ise ALICI'ya ait olup, KDV oranları tekstil ürünleri için
%8dir
4.5 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım ile teslim edilmesinden sorumludur Kılavuzları.
4.6 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin onaylı Nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
4.7 - Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce Haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri SATICI'ya aittir.
4.8 - SATICI Mücbir Sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava Muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve / veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine defaten ve nakden ödenir. 
4.9 - PROPİNTSPORTS.com Satışta bulunan Ürünlere iliþkin stok durumları Tedarikçi firma stoklarından veya Promaş Profesyonel Medya Reklam ve Film Pazarlama Hizmetleri A.Ş.stoklarından güncellenmektedir. Tedarikçi Firmaların stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre sipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartina, posta çeki ile yapılmışsa posta çeki hesabına iade, ödeme Banka Havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir. 
4.10-24 saatte gönderim ibaresi, çalışma gün ve saatlerinde sipariş edilen bir ürünün 24 saat içerisinde kargoya verileceğini, 3 günde gönderim ibaresi ise çalışma gün ve saatlerinde verilen Siparişinizin takip eden üç çalışma günü içerisinde kargoya verileceğini belirtmektedir.
4.11 - Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı, geçici bir aksaklık olmadığı sürece son kullanıcılar için, Yurtiçi Kargo ile yapılacaktır.
4.12 - Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı Firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden, Teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0242 229 19 89 No'lu faksa gönderilmelidir. RAKETSPOR.com.tr sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın yapılmasını sağlayacaktır.
4.13 - İşbu sözleşme alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan ve www.propointsports.com adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.
4,14 -- Alıcı siparişi onaylandıktan sonra siparişini iptal ettirmek için 0242 229 19 89 no lu numaraya, numaranısını, iade Nedenini ve iade talebini bildirmelidir.Siparişin iptal edilebilmesi için siparişin henüz kargoya verilmemiş olması gerekmektedir. Alıcı sipariş durmunu Siparişlerim menüsünden takip etmekle yükümlüdür. 

MADDE 5 - CAYMA
ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa tesliminden itibaren 7 cayma hakkına sahiptir gün içinde. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu / paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine iliþkin kargo teslim teslim faaliyetlerini örneği ile Fatura aslının İadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal hükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi, kargo GİDERİ ve sair masraflar satıcıya aittir.

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır

MADDE 7 - YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
RAKETSPOR.COM.TR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR